Novostavba patrového rodinného domu v obci blízko Městce Králové pro mladý manželský pár a jejich budoucí rodinu o celkové užitné ploše 238 m2. Specifickým požadavkem majitelů bylo tzv. hvězdné nebe na stropě nad manželskou postelí.

Loxone realizace RD Městec Králové

Co vše v domě Loxone ovládá a má na starost:

Zadání & Realizace automatizace s Loxone

Zadání automatizace rodinného domu se v průběhu stavby postupně rozšiřovalo a dnes již dokončený dům má veškeré technologie, které Loxone nabízí integrovat, včetně audia a videovrátníka.

Specifika Loxone projektu

Loxone v domě řídí interiérové i exteriérové stmívatelné barevné osvětlení, stínící techniku, zabezpečení vč. magnetických okenních kontaktů, záplavových a kouřových senzorů. Navíc je v domě multiroom audio. Vše jsme naprogramovali a nastavili tak, aby majitelům Loxone přinesl co nejvíce volného času a odpočinku, jinak řečeno v Loxone standardu.

Kromě klasického Loxone standardu, zde pak byl navíc integrován systém NUKI smartlock.

Komentář zákazníka

„Při výběru firem, kteří nabízí chytrou domácnost jsme se nakonec ze všech rozhodli pro Loxone. Měli jsme několik schůzek s panem Markem od Loxone, který nám poradil a zodpověděl všechny otázky, které jsme měli. První cenová nabídka, kterou jsme dostali od pana Marka se nám zdála příliš vysoká, ale to jsme si nedokázali představit, co všechno můžeme od systému Loxone čekat, i když nám pan Marek vše vysvětlil. Nabídku jsme tedy s panem Markem dost osekali, aby nás to nestálo tolik. Když nemá člověk pořádně s tímto systémem zkušenost, tak vám to přijde jako hodně peněz. Musím ale říct, že při postupném zapojování systému Loxone a časté komunikaci s panem Markem, kdy nám zvedal telefony pomalu i o půlnoci, jsme se rozhodli systém Loxone více a více rozšiřovat. Nyní máme v našem RD na systém Loxone zapojeno vše od světel v celém domě, světla v bazénu, garážová vrata, vstupní dveře, ovládání topení, pohybové čidla, kameru a zvonek na brance, ovládání brány, světla u venkovní vířivky, světla okolo domu, světla na venkovní pergole a samozřejmě několik reproduktorů na hudbu rozmístěných po celém domě a na terase.
Pan Marek nás naučil, jak se systémem Loxone pracovat, jak si vše měnit, upravovat nálady, jak zvyšovat a snižovat svítivost podle toho, jak chceme. Ze začátku vám to může připadat složité, protože je to spousta informací, ale složité to není. Máme spotřebiče od Siemens a dokonce máme u kávovaru nastaveno, že když si uvařím kávu, tak mi Loxone řekne: „Vaše káva je hotová, dobrou chuť“. Je to maličkost (pro některé zbytečnost), ale potěší vás to během dne.
S manželem se máme za velice náročné klienty a obdivuji pana Marka, jak to celé s námi zvládl a stále zvládá.
Systém Loxone s instalací pana inženýra Filipa Marka doporučuji.“

Loxone rozvaděč Městec Králové

Váš chytrý dům na pár kliků

Napište nám, zavolejte nebo si rovnou domluvte nezávaznou schůzku.