Co umí Loxone

Loxone tlačítkový standard

Loxone vyrábí standardizovaná tlačítka, aby základní ovládání domu bylo vždy jednotné, intuitivní a nemuseli jste mít na zdi dlouhou řadu tlačítek a senzorů. Tlačítko Loxone již obsahuje senzor vlhkosti a teploty. Tlačítka jsou dostupná v bílé a antracitové barvě, v plastové či skleněné variantě. Všechny varianty vám rádi ukážeme i naživo.

teplotní a vlhkostní čidlo Loxone

Zasloužíte si komfort moderního bydlení s Loxone

Zažijte příjemné a bezstarostné bydlení díky automatizaci vašeho domu. Už žádné hledání správného vypínače na nekonečném pianu tlačítek na stěnách a v různých aplikacích jednotlivých funkcí domu. Loxone umí zautomatizovat každodenní rutinu a ušetřit vám tak přes 50.000 úkonů za rok.

Osvětlení

Přednastavte si v každé místnosti světelné kombinace (jednotlivá světla, barvu a intenzitu) pro vytvoření jedinečné atmosféry. Osvětlení se může chovat jinak přes den, večer nebo v noci.

Klima

Loxone se postará o to, abyste měli v každé místnosti komfortní teplotu, která vám bude vyhovovat. V ložnici můžete mít například chladněji než než v koupelně. Automatizace se také postará o řízení rekuperace.

Stínění

Zautomatizujte stínění, aby se dům v létě nepřehříval a abyste vždy večer měli své soukromí. Mějte každé ráno prosluněný domov aniž byste museli ovládat manuálně jednotlivé žaluzie či rolety.

Audioserver

Multiroom audio vám umožní se naladit kdykoliv na tu správnou náladu. Loxone audioserver navíc využijete kromě poslechu hudby i jako zvonek, budík, zvukový alarm nebo na hlasové zprávy a notifikace.

Alarm

Bezpečný domov je priorita. Loxone pohlídá celý dům, zloděje spolehlivě vystraší a dá vám ihned vědět, že se něco děje. Samozřejmostí je volitelné připojení i na Pult Centrální Ochrany (PCO). Budete tak v klidu i během vaší dovolené.

Energie

Loxone disponuje energetickým manažerem, takže veškeré energie máte pod kontrolou na jednom místě. Ve spojení s FVE a moderními spotřebiči dokáže Loxone odřídit domácnost energeticky úsporněji než s obyčejným wattrouterem.

Co na Loxone nejvíc oceňují naši zákazníci?

Zeptali jsme se našich zákazníků, jaké funkce mají na Loxone systému nejraději a bez kterých si už neumí představit své bydlení.

J. N.

"Baví nás, jak jsou naše návštěvy vždy z Loxone v úžasu. Vůbec je do té doby nenapadne, že takový smarthome existuje a není to pouze sci-fi, ale skutečnost."

A. S.

"V minulém bytě se mi stala nepříjemnost, že pračka vytopila sousedy. Nyní mi všechnu vodu i případný požár hlídá Loxone. To je pro mě asi největší úleva, kdykoliv z bytu odcházím pryč."

P. M.

"Kdykoliv odjedu z domova, nemusím přemítat v hlavě, zda jsem nechala někde otevřené okno nebo dokonce dveře či zapnutou žehličku na vlasy v koupelně."

L. O.

"Když jsem u svého souseda viděl, kolik aplikací a různých ovládacích prvků má a o co vše se musí (nejen) sezónně starat, aby vše bylo v chodu, zatočila se mi z toho hlava. Pak jsem narazil na Loxone a jsem rád, že jsem se takto rozhodl. Už si to jinak neumím představit."

V. K.

"Při rozhodování jsme se báli, že se smarthome se pojí i nutnost používat telefon. I když Loxone aplikace je fajn nástroj, tak manželka aplikaci vůbec nepoužívá a v ovládání domu není vůbec ničím limitována."

J. G.

"Protože často nebývám doma, je pro mě významná a příjemná změna vyzvedávání balíčků od kurýrů. Prostě jen přes videovrátníka pošlu hlášku, aby balík hodil kurýr do garáže a pootevřu garáž odkudkoliv na světě. To je super."

J. L.

"Oceňuji především Loxone koncept ovládání jedním tlačítkem. Když jsem viděl první návrh klasické elektroinstalace, jaký počet a druhů vypínačů má vyrůst na zdech v každé místnosti, málem jsem dostal infarkt. Teď mám vždy jedno tlačítko v každé místnosti. Krásné, funkční, intuitivní a především přehledné."

O. T.

"Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy cokoliv řídil manuálně. Vše je zautomatizováno tak, jak má být. Světla se rozsvěcí sama, žaluzie stíní jak mají. Teplota je příjemná za každého počasí."

K. U.

"Miluji smívatelná světla a jejich automatizaci. Přes den automaticky fungují světla, jak jste zvyklí aniž byste sáhli po vypínači. Později večer se již nesvítí tak intenzivně a v noci mi svítí Loxone automaticky na cestu velice slabým světlem, které mě neoslní a zbytečně neprobudí. Takové osvětlení je opravdu příjemné."

M. J.

"Nejvíce oceňuji samotný miniserver. Vše ovládám z jednoho místa, kde mám i veškeré přehledy a statistiky. Jednotlivé prvky spolu vzájemně komunikují a pravá ruka tak vždy ví, co dělá levá. Geniální!"

Vyzkoušejte si aplikaci Loxone

Kromě ovládání přes fyzická tlačítka, můžete Loxone samozřejmě řídit i pomocí aplikace. Vyzkoušejte si její prostředí na testovacím miniserveru na svém zařízení viz odkazy na App store a Google Play.

Loxone aplikace

FAQ – Nejčastější dotazy o Loxone

Nejčastější dotazy k systému inteligentního řízení budov a domácností přes Loxone. Nenašli jste odpověď na svou otázku? Napište nám, o Loxone víme vše!

Proč chtít chytrý dům?

Vhodné srovnání je například s vaším automobilem. Dnes si nový automobil těžko dokážete představit bez centrálního zamykání, elektrického stahování oken, klimatizace, audio systému a dalších automatických funkcí, které nabízí.
Proč tedy mít tento komfort pouze v autě, když trávíte více času doma?

Někdo by mohl namítnout, že tohle se vše dá udělat i „hloupě, po staru“. Ale v dnešních moderních domech je celá řada technologií, která vyžaduje vaší pozornost, aby vše fungovalo tak, jak chcete. Dostanete k nim spousty aplikací do telefonu a k tomu hromady manuálů. V místnostech se na stěně pak ojbeví tzv. „piano“ plné tlačítek, termostatů a dalších ovládacích panelů. Kdo se v tom má vyznat? Navíc tyto technologie spolu nekomunikují, což je další problém.

Chytrý dům znamená mít celý dům zautomatizovaný tak, aby nevyžadoval vaší pozornost. Mít vše přehledně v jedné aplikaci, včetně vzdáleného přístupu do domu. Chytrý dům není sci-fi, ale současný standard.

Co když vypadne elektřina?

Srdce domova – Miniserver se vypne a po opětovném spuštění elektrického proudu opět naběhne do původního stavu. Jinak řečeno, stane se úplně to samé, jako v obyčejném domě – vše elektricky napájené přestane fungovat. Není v tom žádný rozdíl.

Pokud jde třeba o elektrický zámek ke vchodovým dveřím, tak v každém případě se vždy doporučuje mít od dveří záložní klasický klíč, a to nezávisle na tom, zda máte pouze chytré dveře nebo kompletní smart home.

Samozřejmě, pokud dům bude obsahovat záložní zdroj, tak všechny kritické funkce domu budou permanentně napájeny a to včetně zmíněného elektrického zámku dveří.

Budu se s chytrým domem přetahovat v ovládání?

Některým lidem se při této otázce vybaví film Důvěrný nepřítel (2018). Jde pouze o sci-fi thriller, který se ani náznakem neblíží realitě. Chytrý domov nemá nic společného s umělou inteligencí. Pouze za vás řeší rutinní úkony ovládání a automatizuje je dle vámi nastaveného programu. Dá se tedy spíše mluvit o automatizaci.  Ostatně, to je motto Loxone: „Create Automation“.

Navíc vy jste pánem domu a kdykoliv kliknete na tlačítko nebo zabrouzdáte do aplikace, tak tím přebijete přednastavenou automatizaci.

Má Loxone mé osobní data v cloudu? Co kdyby Loxone v budoucnosti zkrachoval?

 Ne, nikde v cloudu se neukládají vaše údaje. Loxone klade vysoký důraz na bezpečnost a soukromí, a tak jsou veškerá data uložená pouze lokálně přímo na vašem Miniserveru. S tím souvisí další výhoda, že Loxone není závislý na internetovém připojení a bude fungovat spolehlivě i offline.

Pokud by tedy hypoteticky firma Loxone zkrachovala, tak váš stávající Loxone to neovlivní. Samozřejmě to ani zdaleka nevypadá, že by Loxone krachoval. Naopak se každoročně rozrůstá, a to i v době pandemie. Společnost Loxone byla založená v roce 2009 a je dnes v pozici největšího výrobce profesionálního řešení smart home. V roce 2022 měla přes 200 000 projektů ve více jak 100 zemích a roste exponenciálně. Nic tak nenasvědčuje konci tohoto systému.

Jak je Loxone poruchový? Jaká je jeho živostnost?

Ano, to je častý dotaz ke všem technologiím a zařízením obecně. Loxone vyrábí hardware v průmyslové kvalitě, takže jeho produkty jsou opravdu robustní. Nemůže si dovolit poruchové výrobky, které ovládají něco tak důležitého jako celý váš domov. Za celou dobu, za kterou Loxone instalujeme, jsme neměnili jediný Miniserver ani jiné komponenty a toto nám potvrdili i další instalační partneři.

Je pro mě Loxone správná volba v porovnání s ostatními značkami?

Velice záleží, co od svého domova požadujete, to zjistíme na naší společné seznamovací schůzce. Mezi ostatními řešeními se dá říci, že je cenově někde tak uprostřed. Kvalitou i výkonem ale zvládne Loxone vše, co je potřeba. Loxone není řešením pouze pro byty a rodinné domy, ale také celé firmy, kanceláře, výrobní haly, hotely, obchodní centra, sportovní stadiony… v podstatě veškeré budovy.

Umožňuje Loxone vzdálený přístup do domu?

Ano, Miniserver disponuje takzvaným „Remote Connect“ řešením, se kterým se dokážete bezpečně připojit a ovládat domácnost vzdáleně. Není tedy ani potřeba si kvůli externímu ovládání zřizovat veřejnou IP adresu. Vzdáleným ovládáním není myšleno pouze „zapnout si topení na dálku“, ale například pustit domů návštěvu ve špatném počasí, kdy ještě není nikdo doma.

Jak je možné, že na ovládání všech světel, stačí v místnosti pouze 1 Loxone tlačítko?

Ovládání je promyšleným konceptem Loxone. Jedním tlačítkem lze ovládat nejen světlo, ale také stínění či hudbu. Každé tlačítko navíc disponuje teplotním a vlhkostním senzorem. Proto v moderním domě s Loxone uvidíte na zdi pouze jedno tlačítko a ne řadu vypínačů a senzorů v řadě společně s termostatem.

Pokud jde přímo o ovládání osvětlení, tak na tlačítku je přednastaven seznam světelných kombinací (tzv. nálad), které klikáním postupně procházíte.

Dá se připojit k Miniserveru hlasový asistent?

Ano, v tuto chvíli Loxone podporuje Apple HomeKit. Jiné hlasové asistenty zatím nelze připojit.

Má Loxone certifikaci pro zabezpečovací systém?

Loxone certifikaci nemá. Každopádně dokáže nahradit jakoukoliv funkci, kterou zvládne i klasický zabezpečovací systém včetně připojení na PCO.

Váš chytrý dům na pár kliků

Napište nám, zavolejte nebo si rovnou domluvte nezávaznou schůzku.