Novostavba rodinného domu v Praze 5 na Stodůlkách pro rodinu se třemi dětmi o celkové užitné ploše 270 m2 včetně podsklepení. Interiér domu navrhovalo architektonické studio OBLIQO design. I sklep se využil, nachází se v něm pánský klub.

Co vše v domě Loxone ovládá a má na starost:

Zadání & Realizace automatizace s Loxone

Zadání znělo jasně. Vše, co se dá ovládat přes Loxone, se musí integrovat. Realizace byla náročnějšího typu z důvodu výstavby domu z VPC cihel s elektrokanálky. Na druhou stranu odpadlo drážkování. Horší situace nastala až při realizaci osvětlení schodiště, kde byly instalovány podlouhlé bludičky určené pro instalaci pouze do sádrokartonu. Klientovi se líbily a jiná cesta nebyla, než se s tím popasovat.

Specifika Loxone projektu

Pro rodinu je priorita cítit se v doma v bezpečí, a proto je dům připojen na PCO. Dále se v místě domu spodní voda, která by po nějaké době mohla vytopit sklep, tak je zde řízení odčerpávání spodní vody dvěma čerpadly, které řídí Loxone. Nejprve byla myšlenka, že druhé čerpadlo bude záložní v případě chyby prvního. Od této myšlenky se nakonec upustilo a čerpadla se každé 3 dny střídají, aby byly rovnoměrně zatěžována. Samozřejmostí je hlídání hladiny v různých úrovních šachty, kde druhé vyšší čidlo je záložní a pokud hladina dorazí k němu, tak automaticky spouští druhé čerpadlo a pošle majitelům oznámení o závažné chybě. Hlídá tedy tak i nejen rozbité čerpadlo, ale i primární hladinový senzor. Třešničkou je ultrazvukové čidlo hladiny, které ukazuje aktuální stav vody a dělá statistiky. Vše je samozřejmě připojené přes záložní zdroj napájení, a tak je možné obsluhovat čerpání vody nejméně dva dny i bez elektrické energie.

Komentář zákazníka

„S firmou HomeUp a přístupem pana Marka jsme byli maximálně spokojeni, dům a celou chytrou domácnost Loxone navrhnul a pak realizoval plně k naší spokojenosti, s velkým důrazem na praktičnost celého řešení.“

Váš chytrý dům na pár kliků

Napište nám, zavolejte nebo si rovnou domluvte nezávaznou schůzku.